Pivovar Moravský Žižkov

Dovolte nám, abychom Vám představili restaurační minipivovar, který se nachází na samém jihu Moravy v malebné obci Moravský Žižkov, „Pivovar Moravský Žižkov“ – soukromý pivovar, který byl založen v roce 2012.

I když je jižní Morava znám především svými vinohrady a kvalitním vínem, pivovarnictví má na Břeclavsku dlouholetou tradici.

Nejstarší zmínka o pivovaru na Břeclavsku pochází z roku 1414 a je věnována pivovaru Břeclav. Soupis majetku z roku 1843 říká, že se na Břeclavsku nacházelo 5 pivovarů: Břeclav, Diváky, Dolní Věstonice, Drnholec a Klobouky a také jedna sladovna ve Velkých Němčicích. V roce 1994 byl Břeclavský pivovar prodán novým majitelům, což se mu stalo osudným, poslední várka piva byla vyrobena v roce 1996.

Založením pivovaru Moravský Žižkov v roce 2012 se navázalo na starou tradici z 15. století, která byla na dlouhou dobu zapomenuta a přerušena. Díky skvělé myšlence spojit minipivovar s restaurací v jeden celek vznikl tento ojedinělý komplex. Návštěvníkům našeho pivovaru se tak nabízí jedinečná možnost prohlédnout si pivovarní technologii s 5hl nerezovou varnou přímo v pivnici.

Maximální roční výstav je až 1000hl.

Žádné produkty značky Pivovar Moravský Žižkov nebyly nalezeny...
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.