Víno Herzán Čejkovice

Vino HERZÁN je vinařská firma navazující na dlouholetou rodinou tradici vinohradnictví a vinařství. Herzánovi již po generace pracují s neutuchající láskou k vínu. Cílem vinařství je tvořit co nejkvalitnější moravská vína s použitím moderní technologie a provázaností tradiční výroby.

Vypěstování co nejkvalitnějších hroznů má na starosti pan Václav Herzán – vinohradník s dlouhou rodinou vinařskou zkušeností. Kdy pan Herzán obdělává 12 ha vinic, zaměřuje se na produkci vyzrálých hroznů odrůd.

Výrobu vína pak jeho syn Ing. Marek Herzán, absolvent Mendlovy zemědělské a lesnické univerzity, Zahradnickou fakultu zakončil diplomovou prací na témata moderních technologií použitých při výrobě vína. Poté Marek pomohl založit 2 soukromé vinařství, nyní je na čase aby svůj um uplatnil ve vlastním vinařství Jeho vína jsou na vinařských přehlídkách vždy vysoce hodnocena všemi milovníky vín.

Marek Herzán vkládá do výroby své srdce a vyrábí a hlídá tu nejvyšší kvalitu vín na Váš stůl, Hezránovi vlastní ARCHIVNÍ SKLEP z 15. století, kde vždy uchovávají nejlepší vína pro další generace.

Technologie

Vína v našem vinařství vyrábíme z hroznů vypěstovaných v čejkovických vinařských tratích. Produkujeme převážně vína přívlastková v rozmezí deseti odrůd.

Vína bílá, klarety a rosé vznikají šetrným semletím, jemným lisováním na pneumatickém lisu, odkalením, řízeným kvašením a následným krášlením dle dané odrůdy, ročníku, stylu a s důrazem individuality každého konkrétního vína.

Červená vína kvasí ve vinifikátorech, popřípadě v dřevěných kádích. Lisování probíhá na pneumatickém lisu a následuje odbourání kyseliny jablečné. Červená vína nečiříme, nefiltrujeme a co nejméně používáme síření.

Cena

144179
1144179
5 položek celkem
detail vino bila4
Novinka
144 Kč

Ve vůni můžeme najít vanilku, lipový květ a zázvor. Chuť je lehká v doprovodu hrušky a vanilky.

1451
detail vino cervena0
Tip
149 Kč

Víno má tmavě granátovou barvu, vůni borůvek, ostružin a jeřabin. Chuť je do švestkových povidel spolu s višní a čokoládou. Víno není čiřeno ani filtrováno. přívlastek Pozdní sběr

1454
detail vino bila
Novinka Tip
149 Kč

Odrůda vznikla křížením MÜLLER THURGAU a TRAMÍN. Ve vůni a chuti můžeme najít květ růže a muškátový hrozen. Víno je vhodné k paštikám.

1445
detail vino bila
Novinka
179 Kč

Popis:  Barva vína je slámově žlutá. Vůně Děvínu 2019 připomíná muškát, skořici a citrusové plody. Chuť je citrusově kořenitá s dozvuky rozinek a medu.

1436
detail vino bila4
Novinka
179 Kč

Ve vůni můžeme najít šípkovou růži, banán, květ pampelišky či muškátový květ. Chuť je plná rozinek, manga banánu a akátového medu. Toto víno s obsahem přírodního cukru je vhodné...

1442

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.